| XnameX a întrebat:

Am citit pe net ca daca iti lucrezi abdomenul nu trebuie sa o faci in fiecare zi pentru a lasa muschii sa se refaca ..este adevarat?
si atunci cand imi fac exercitiile pentru abdomen prima serie simt ca lucrez calumea dar apoi nu prea. de ce?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Trebuie sa faci o pauza de o zi/doua daca faci febra musculara, fiindca acidul lactic care se regaseste in muschi cand ai febra, trebuie lasat sa se retraga, daca faci exercitii cand ai febra, senzatia de febra ar putea disparea, dar el o sa ramana acolo pentru mai mult timp 24-72 de ore.
De aia este bine sa faci pauze, sa lasi muschii sa se refaca