| Calinovatopu1000 a întrebat:

Am de sustinut o proba care consta in aruncarea unei mingi medicinale cu ambele maini si aruncarea porneste de dupa cap. Mi-am cumparat o minge (4 kg) atat se cere si am reusit sa arunc undeva la 6, 5 m si baremu minim ar fi de 7 m. Proba o sa fie undeva peste 5 luni. Ce imi recomandati sa fac pentru a indeplini baremu de 7 m. Va multumesc!

1 răspuns:
| lBroken69 a răspuns:

Să faci flotări, tracţiuni.
Încerci în fiecare zi să arunci cu mingea, doar aşa poţi creşte.
Ai putea face exerciţii pentru tricepşi.