| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Am făcut bicicleta la sala, vreau sa dau jos grăsimea de pe picioare, dar nu știu cum, cu greutate sau fără? Trebuie sa pedalez lejer sau nu babâ? Și dacă fac asta in cât timp văd rezultate?

6 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Organismul alege de unde pierde greutate nu de unde vrei tu. Ti s-au mai dat N raspunsuri ca ai nevoie de alimentatie nu doar de sport. Sportul e doar unealta cu care iti conturezi corpul.

| alin1317 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Foarte bun raspuns!

| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu poti slabi intr-o singura zona, zilele trecute intrebai de grasimea de pe fata...Fa cardio, si elimini grasimea din tot corpul. Mananca doar legume, proteine, renunta la zahar, carbohidrati.

| alin1317 a răspuns:

Buna seara! Cel mai bun raspuns a fost dat de "dovleac". Am ap 5 ani de antrenament. Sunt cu totul de acord ce a zis doveac, doar ca as mai adauga sa lucrezi banda(sau alergare normala), bicicleta, pe nivel usor spre mediu. Pentru incepur banda-15 min
Bicicleta/10 minute (sau mai mult ambele) + un pic de antrenament cardio la sala la aparate+ ceea ce a zis "dovleac" si o sa ai rezultate. Succes!

| Razvy12 a răspuns:

Cel mai bine alearga, asa dai cel mai usor grasimea, si referitot la bicicleta, trebuie sa pedalezi mult, nu sa pui greutate

| eminescuhipiot a răspuns:

Pedaleaza rapid, grasimea o arzi prin cardio si alimentatie bineinteles.