| JusTPauL a întrebat:

Am fost 5 saptamani la sala si acum am facut o saptamana pauza(am fost plecat din oras)
In acest timp n-am luat suplimente. Daca incep sa iau creatina, trebuie sa fac iar faza de incarcare de 20-30g de creatina pe zi timp de o saptamana?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, s-a demonstrat ca nu e nevoie de faza de incarcare. In faza aia reusesti doar sa-ti stresezi rinichii si atat.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nici o faza de incarcare, corpul se va obisnuii in timp