| fasterr1 a întrebat:

Am inceput sa merg la sala de luni, ce imi recomandati sa iau ca si suplimente alimentare ca sa cresc in masa musculara? Am 1.80 si 84kg. Mersi anticipat.

9 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

N-ai nicio saptamana de sala si vrei suplimente laughing. Nu ti s-a obișnuit nici organismul cu efortul si tie iti sta capul la suplimente.

| Samariteanul a răspuns:

Cauta pe Youtube Angel Fitness.O sa gasesti aici ce iti trebuie.

| venividivici2017 a răspuns:

Amino acizi si proteine.Iar pentru un efort mai indelungat foloseste creatina.Acum unii spun ca sunt bune, altii ca nu sunt bune, mai intereseaza-te si tu!

| Cosmin86 a răspuns (pentru venividivici2017):

De ce si proteina si aminoacizi? Proteina nu e facuta din aminoacizi, care e LOGICA sa ia si amino separat?

| venividivici2017 a răspuns (pentru Cosmin86):

Fiindca in suplimente se gasesc mult mai multi amino, amino care, unii dintre ei, nu se regasesc in proteine.In plus doza de amino este mai mare daca ii consumi separat, fata de ceea ce se gaseste in proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru venividivici2017):

Mie tot mi se pare o risipa de bani.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Cosmin86):

Acum nu stiu ce inseamna asta dar stiu ca daca vrei ceva de calitate, investesti ceea ce este mai bun in tine.Si eu folosesc proteine, creatina, amino, toate cumparate de la My Protein.Acum sunt multe produse, Omega 3, Vitamine.Creatina si amino pot sa fie pastile sau praf. Unii spun ca praful ajunge mai repede in organism.Mai uita-te si tu pe net

Răspuns utilizator avertizat