| Myr3ll1994 a întrebat:

Am inceput un program de flotari, dar nu stiu ce sa fac, adica vreau sa zic ca pe net scrie o zi sa fac si o zi sa fac pauza. Este bine asa sau trebuie sa fac in fiecare zi?

7 răspunsuri:
| cobritsA a răspuns:

Salut! Sa sti ca cei care fac programele, daca este un site de culturism au mare experienta in acest domeniu.Sunt instructori, deci da este bine.Nu trebuie sa faci multe, pentru ca vei face febra.Si sa zicem ca iti propui sa faci 10. Le faci corect pentru ca n usunt multe, dar cand auzi de 30? Nu cred ca le faci asa cum trebuie.Deci mai putine, dar executate corect
o zi buna

| Xennofull a răspuns:

Dupa ce te obisnuiesti cu ele incearca sa faci 20 dimineata si 20 seara, chiar daca va fi putin mai greu, forteaza-te.fa asta in fiecare zi si o sa dea roade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate primeste cel ce a raspuns primul dar eu iti spun si cred ca am si eu dreptatea mea.
Respecti exact ce spune acolo
sau faci cum vrei tu dar risti sa faci febra musculara(funda?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,ar fi de preferat sa nu le faci zilnic,ci o data la doua zile(pentru a evita febra musculara si intinderile musculare),mai ales in cazul in care este vorba de un numar mare de repetari. Daca nu faci extrem de multe, le-ai putea face zilnic, cu o pauza de o zi-2 pe saptamana(in weekend, spre exemplu). Succes.

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Eu spun sa stai. Daca faci Non-Stop ai sa faci o febra musculara de ai sa stai in pat o zi-doua.

| CosminRR a răspuns:

Numai flotari? mai fa si tu genoflexiuni, sari coarda etc.
Da un search pe google...ai sa geseti mai multe

| DJDumy a răspuns:

Cel mai bine e sa faci in fiecare zi si la o anumita perioada de timp aleasa de tine sa maresti numarul de flotari