| andrei4242 a întrebat:

Am incercat sa fac 1 atrenament si nu stiu ce pun prima oara, fugitul sau abdomenele? Cu care sa incep?

Răspuns Câştigător
| 2handsUp a răspuns:

Alergatul este mult mai sanatos fiindca antreneaza mai multi muschi din corp, inclusiv abdomenul. Daca faci asta pentru slabit alergatul este cu atat mai bun. Inca ceva, daca alegi sa alergi fa-o pe o suprafata "moale" cum ar fi pamantul si cat mai putin, spre deloc, pe asfalt sau ciment. In timp, suprafetele tari cum sunt cele doua din urma iti afecteaza piciorul destul de grav. Si incepi cu cate putin! Bafta!

10 răspunsuri:
| despaluis a răspuns:

Eu zic ca e mai bine a incepi cu fugitul casa ai muschi incalziti pentru abdomene

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ce inseamna "antrenament" la tine?

| LovelyOne1 a răspuns:

Nu le poți face pe amândouă? laughingAlergi, îți tragi puțin sufletul dupa care te apuci de abdomene.

| Kamiichu a răspuns:

Cu fugitul, nu e chiar foarte important, important e sa le faci big grin

| Grasshoper a răspuns:

Pai daca alergi automat faci si abdomen cei drept nu cu aceeasi intensitate dar lucreaza!

| lorena15 a răspuns:

Alergatul intaismug

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Kamiichu):

Noo nu e deloc important. Mai pikachu, alergarea este un exercitiu al naibi de bun daca vrei sa scapi de burta si este excelenta pentru inima. Tu vrei sa antrenezi doar grupele principale de muschi dar sa crapi de inima sau cum?

| Cosmin86 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Spunea ca nu e foarte important cu care incepe. doar sa le faca.

| Kamiichu a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Da, stiu. Dupa aceea mi-am citit raspunsul dar n-am stat sa raspund iar si sa ma corectez, dar am spus ca prima data sa fuga si dupa aceea abdomenele. O zi frumoasa.

| j1NNNx a răspuns:

Prima data incepi cu alergatul, vi acasa apoi mananci, faci abdomene si te pui in pat! happy