| oceanoflove a întrebat:

Am incheieturile mainilor foarte subtiri. Cateva exercitii pentru "ingrosarea acestora"? Daca a fost cineva in situatia asta si stie ca a dat rezultat?

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Din cate stiu eu, incheieturile sunt un lucru care nu poate fi ingrosat in nici un fel dupa ce termini de crescut, ORICAT DE GRAS AI FI, raman aceleasi

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce circumferinta ai?

| oceanoflove explică (pentru BuLaNNNeL):

14 cm

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru oceanoflove):

Raport înălțime-greutate? Nu ai cum să modifici structura osoasa, daca te apuci de sport, cresti in masa musculara, se va mări și circumferinta. Ceva de genul aveam si eu, acum am 17cm, tot mi se par subtiri, am avut si o tentativă de a ma apuca de skandenberg, dar datorita prostiei, mi.am dat încheietura peste cap laughing). Nu stiu daca are vreo legatura directa. Cel mai sigur e sa pui pe tine.

| costiceacristian200 a răspuns:

Alergare,Ciclism,Geloflexiuni,Flotari

| Cosmin86 a răspuns (pentru costiceacristian200):

Alea ingroasa incheieturile, care sunt ceva GENETIC? laughing

| Termopile a răspuns:

Singurele exerciții care te-ajuta să îți întărești și să îți dezvolți încheietura sunt:
1)Flotarile in pumni
2)loviturile in sacul de box

Nu o să ti le dezvolte orea mult dar totuși se va vedea diferența cât de cât

| Cosmin86 a răspuns (pentru Termopile):

Flexii cu rolling thunder nu? Sunt exercitiul de baza pentru skandenberg.