| alex495 a întrebat:

Am intrebat mai multe persoane dar nu am reusit sa aflu explicatia. La sala cand fac hammer curls pentru biceps cu gantera dupa numai 6 7 repetari apar vene multe pe tot bratul vizibile si dupa cumva simt biceps ul umflat si numai pot face contractia. Chestia e ca si cu greutate mare si cu greutate mica la fel patesc si senzatia asta nu o am mai simtit o la alt exercitiu unde acolo apare clasica oboseala cand numai poti face contractia, aici zici ca e umflat un balon si n am loc sa fac contractia pe verticala a bratului. Chestia e ca daca las cateva sec si fac iar la fel, bag 7 8 repetari se umfla si numai pot

2 răspunsuri:
| yonutu555 a răspuns:

Sunt 2 feluri in care poti face ciocane, ai aici link cu un video care explica cele 2 feluri : https://www.youtube.com/watch?v=e_kM05Gw5zw
Un alt sfat ar fi sa le faci mai la inceput cand nu ai muschi asa obositi, sper ca te-am ajutat, bafta!

| alex495 explică (pentru yonutu555):

Primul tip il faceam eu. Si cumva se umfla muschiul de simteam ca pocneste pielea si nu mai puteam continua exercitiul dupa 6 7 repetari