| Luuso a întrebat:

Am intrebat un antrenor si mi-a spus ca nu mai pot sa fac inot de performanta la 17 ani eu m-am apucat cam de 2 luni si chiar imi place intoul dar am uitat sa il intreb de ce nu e posibil imi poate spune cineva? Sunt chiar curios.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti fiindca inotul, la fel ca alte sporturi, trebuie inceput la o varsta frageda, in jur de 10 ani sau chiar mai repede. Ar trebui sa fii extrem de talentat si cu calitati fizice remarcabile sa poti face performanta la inot incepand de la 17 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Deriol a răspuns:

La inot e tarziu si daca te duci de la 12 ani, dar apoi la 17, in niciun caz.