| marian19954321 a întrebat:

Am jucat fotbal și acum mi-e frica de minge pentru că mi-a dat cineva cu mingea tare în fata, de atunci mi-e frica de minge. Cum fac să nu îmi mai fie frica, să fiu cum a fost o data?

Răspuns Apreciat de Editori
| Hope1992 a răspuns:

In primul rand se scrie minge, asta ca sa stii pe viitor sa nu gresesti si sa fii luat in ras cand te exprimi.
In al doilea rand e normal sa te mai accidentezi din cand in cand, dar asta nu e motiv ca sa renunti. In viata o sa tot apara situatii care o sa te puna la pamant, ideea e sa te ridici si sa incerci din nou, chit ca e o minge sau o problema mai serioasa.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" marian19954321 : și acum mi-e frica de mingie pentru că îmi a dat cine cu mingie tare în fata"

da, se vede că incă ești zdruncinat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol

| florin926481f a răspuns:

Mariane ai scris 5 randuri in care se regaseste de 5 ori cuvantul "mingie", eu zic sa te lasi de fotbal.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Acest trebuie să-ți tragă cineva o "mingie" direct în testicule, ca să uiți de lovitura în față.

| nicunicu3 a răspuns:

Man stii cate mingi de caiuciuc am primit eu si am inceput de la 11 ani sa joc fotbal in fata, si eram si in poarta pana pe la 14 sau 15. Apoi am stat in parare stii ce fel m-a bagat in ele in fata in picior in cap etc primeam mingii.Atata timp cat este pasiune nu conteaza.Aia nu e nimic cu mingia, dar sa cazi pe ciment cu genunchi atunci e rau si nu prea mai vrei sa joci.Dar eu am fost mereu ambitios si m-am ridicat mereu.Din cauza lor, ei m-au motivat.https://www.dozaanimata.ro/......in-romana/

| Constantin_Alexandru_1992 a răspuns:

Lasa te dd sport daca ti e frica