| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, am 1, 65m, 40kg, 18 ani si doresc sa fac un ciclu de steroizi scurt pe timp de 10 saptamani cu Turanabol+Sustanon+Tamox+Liv52 si desigur cu o alimentatie corecta si un antrenament pe masura si desigur dupa acesta fac si terapia post ciclu clasica dar voiam sa stiu daca pot incepe ciclul la varsta asta...si care ar fi problemele, in afara de oprirea cresterii in inaltime deoarece nu ma deranjeaza, pot incepe ciclul sau care sunt problemele si daca varsta este una acceptabila?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, steroizii ajuta la cresterea muschilor si descresterea organelor sexuale.
Tu nu stii ca, culturistii care baga in ei steroizi, au un cuc mic-mic si probleme cu erectia?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

AnaMaria50 aici ai gresit total, ba chiar opusul la ce ai scris.
Steroizii contin "testosteron" la varste fragede ajuta si la cresterea penisului. Dar cert este ca indiferent de varsta steroizii iti fac sa ai erectii puternice/dese.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am grest eu deloc, pentru ca am citit studii medicale, care confirma asta. La 18 ani nu mai creste penisul, ca si-a incetat cresterea la 16 ani.

| Cosmin86 a răspuns:

Lasa deocamdata steroizii si rezolva problema cu 40kg, cantaresti mai putin decat o gantera (fara exagerare).

Ceva nu e ok deloc. Mergi la medic. Lasa steroizii pentru cand o sa fii pregatit pentru ei.

| aXy99 a răspuns:

Ai fost la vreun endocrinolog? Nu prea e normal sa ai 40 kg la 1, 65. Si eu aveam 62 la 1, 87, dar parca e mare diferenta. Chiar daca esti sigur ca nu ai nicio problema de sanatata to NU ti-as recomanda sa iei steroizi. Nu din prima. Du-te si tu la sala 1-2 ani, vezi cum reactionezi la antrenament, vad ca la teorie stai bine, de ce nu o pui in practica? In primele 6 luni poti pune 8-9 kg fara steroizi. Daca nu esti multumit de cat ai crescut in 1-2 ani, ai putea incerca. Dar nu din prima! Oricum vei pierde masa musculara acumulata si vei ramane la fel de schilod ca pana acum, iar daca vrei sa iei pe termen lung habar n-ai cate efecte adverse vei avea (si multe nu se vad la analizele simple).

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cam ce "alimentație corecta" ai tu la 40kg? laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incepe ciclul, de la ce ai scris u mai sus o sa cresti garantat rapid in musculatura.
mai am cunostinte care au inceput la varste asemanatoare.
Dar ce sare in ochi este greutatea ta: Cum sa ai 40 de kg? wtf Ceva nu e ok,
Ai mai facut sala? Este mai indicat sa faci prima data sala normala cu proteine, ulterior sa treci la steroizi

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sala cu proteine? Poftim?