| anonim_4396 a întrebat:

Am o bicicletă DHS Instinkt, si numai vreau sa pedalez de foarte multe ori, la ce viteze trebuie să o pun!?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......u-sa-aflu/
Vezi raspunsul meu la intrebarea aceasta, si poate te vei lamuri

| alex495 a răspuns:

Daca o sa pui pe viteza 5-6 ( pinion mic in spate) o sa pleci foarte greu de pe loc, cel mai bine pleci cu 3-4 si la viteza mai mare de 20-25 dai pe ala mic si atunci poti sa i dai blana respectiv sa dai mai,, rar" din pedale.
Bicicleta ca a ta are un prieten, tot timpul fac misto de el ca i se usuca in draci articulatia aia la suspensie si ii scartaie de trezeste si mortii rolling on the floor. Legat de viteza mai mult de 50 de km/h cu pinionul mic nu prinzi.

| Ironwin a răspuns:

Pe pinionul mare la pedale si pinionul mic in spate la roata.