| Xenoverse a întrebat:

Am o intrebare! cei de la Paris Saint-Germain sunt in doliu dupa ce au fost eliminati din UCL? happy happy happy

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Categoric,nu stiu cum pot aia sa vina in franta dupa asa o mare catastrofa

| Drimmero a răspuns:

Lucrurile nu pot fi schimbate niciodata,, uefalona loveste iar, cat despre camilele astea proaste,, se vor intoarce unde le este locul, sa pierzi calificarea de la 4-0...da-o dracu de treaba,, niste amatori!

| Desireღ a răspuns:

Da băi, de-aia am purtat astăzi bluză neagră.

| Dumbi a răspuns:

Normal. Oricum nu sunt ei de UCL. laughing EL scriu pe ei.
Am avut in credere in Barca ca se va califica, am facut si un pariu! laughing

| Xenoverse explică (pentru Dumbi):

Si eu le fel, dar ma bucur ca tot raul e spre bine.

| Cristiano321 a răspuns:

O concluzie e evidenta: Castigul a fost tras de arbitru, pe nedrept si ca FIFA posibil e cea mai corupta organizatie din istorie. Nu sunt fan PSG sau Barca, doar o parere dintr-o parte...

| Dumbi a răspuns (pentru Cristiano321):

Nu esti fan Barca sau PSG, dar esti fan Real. Ce e asa de nedrept in acel meci? Toate golurile au fost regulamentare, intr-adevar s-a gresit ca nu s-a acordat un penalti la PSG, dar si in meciul tur, Barca trebuia sa aiba un penalti!
Si in plus toti zic ca Mascherano a atins mingea cu mana, a atins-o intr-adevar, dar in regulament zice ca daca un jucator atinge mingea cu mana, dar mana lui este intr-o pozitie corecta, cum era Masche pe jos sprijinit de mana stanga. Nu vad de ce s-ar da penalti, dar sunt multi care "stiu" fotbal. Si Cavani la lovitura libera a lui Messi a atins mingea cu mana, si nimic. Si nu a fost vina francezilor ca au pierdut, a fost vina lui Emery ca a tratat meciul ca un …

| Cristiano321 a răspuns (pentru Dumbi):

FurCarnatii, Sunt fan Borussia in realitate, si sunt mandru de echipa mea ca a castigat 4-0 pe portughezi si cu marea mea mirare de meciul acesta nimeni nu spunea nimic big grin Meciul Barcelonei l-a acoperit big grin
Ce a fost nedrept in acel meci? WTF?! 2 penalty-uri nemeritate, primul Neymar singur a plecat in jucatorul care era cazut jos, liber putea sa treaca de el/sa-l depaseasca, insa dupa cum iarasi ne demonstreaza ce mare simulant el este in loc de fotbalul spectaculos alege fotbalul utilitar. Plus la toate, dupa cum stim ca FIFA e una din cele mai corupte organizatii, la cate scandaluri are, si arbitrii erau cumparati, iar la asa moment cum sa nu dai penalty. Daca macar stii putin laturile fotbalului de la 1 km vezi ca e penalty falsificat si nici vorba de penalty nu poate fi, e o aberatie (un aparator cu capul l-a faultat pe Neymar de jos, WTF xD) De al doilea penalty nici nu mai spun, si fanii Barcelonei recunosc ca e o prostie sa fi dat la asa faza penalty, numai ''sectantii'' (''fanii'' cei de 12-13 ani care multe pricep in fotbal) se bat cu pumnul in piept ca e ceva curat, WTF practic nici nu l-a atins, Suarez inca de la Liverpool il stiu pentru asa joc si faze marsave, lui ii trebuia un galben pentru ca a simulat, dupa ce cazuse jos nici el nu stia de ce sa se apuce ca si cum ''l-ar fi durut''. Daca arbitrul macar avea ceva demnitate in el sau spirit de joc sau nu stiu ce, macar al doilea penalty nu-l acorda. Eu eram 100% sigur ca la 4-1 Barcelona nu se califica, insa odata ce a fost penalty-ul acela, eram 100% sigur ca jocul nu poate sa fie mai trucat si ca Barcelona oricum v-a cistiga meciul... Nu-i prima data cand dau mita. Daca mai tii minte jocul cu Chelsea din Champions League, cand numaidecit le trebuia castig in retur, pai Barca a avut vreo 5 miini la ei in careu si nu a fost nici un penalty, Drogba urla la arbitri )) Iar in anul acela cand ei au pierdut de la Bayern 4-0 si real de la dortmund 4-1 ce ar fi spus ei, ''Hai si vom incerca fara mita'' xD Asta doar o presupunere big grin Dar oricum penalty-urile astea sunt nefondate, iar cel de-al doilea a fost la momentul potrivit ca sa-i motiveze si sa bata si al 6 gol, iar eu faceam facepalm-uri pentru nivelul la care a degradat fotbalul. Aaaah, si asta. Barcelona a avut 2 miini CLARE in careu, m-am uitat si din unghiul arbitrului la repetare, se vedea clar mina la Mascherano si Pique, si nu a fost acordat penalty, f*ck the referee then. Nu conteaza cum psg a jucat, puternic, slab, evident ca Barcelona a fost cu un cap mai sus, dar asta nu motiveaza asa violare a regulilor fotbalului in fata a 96.000 mii de oameni si altor sute de mii in fata ecranului. Scorul final trebuia sa fie 4-1, dupa parerea mea.

| Dumbi a răspuns (pentru Cristiano321):

Ar fi bine sa te uiti la probele video inainte sa comentezi ca acele penaltiuri nu trebuiau acordate! Si de unde stii tu ca arbitrul a fost cumparat? Cand va aud pe toti ca arbitrul a fost platit ma apuca… putea sa il faulteze si cu mana, daca arbitrul a considerat ca trebuie penalti, trebuia, nu poti sa spui nimic, arbitrul de tusa a vazut cel mai bine! Uita-te la probele video, uita-te sa vezi ce spune directorul FIFA despre meci.
Nu exista scuze, castigi cu 4-0 in tur si pierzi cu 6-1 in retur, penibil. Plus e normal sa iei bataie cu 6-1, daca Emery incepe cu autocarul in poarta, e normal sa iei atatea penaltiuri, lovituri libere, presiunea e mult mai mare in ultimele minute si nu iti dai seama, in disperare faci orice, oricum nu ai tu de unde sa stii asta, vad oricum o ti pe a ta ca a furat jocul… Si PSG in ultimele 8 minute a avut doar 4 atingeri de balon, 3 de la fluier ca sa inceapa. laughing Emery e antrenor de EL…
Iar PSG a furat la Paris, 2 penaltiuri neacordate pentru Barca, la lovitura libera a lui Messi hent la Cavani. Nu numai Barca a furat!