| Clank a întrebat:

Am o intrebare din tenis. Am cam 2 ani de tenis si as vrea sa particip la un concurs. Va rog sa nu raspunda oricine. Vreau sa imi raspunda cineva care se pricepe cat de cat in tenis. Imi puteti da sfaturi ce sa perfectionez pentru concursuri (ex: dreapta, rever, lift, lob, serva, voleu, etc.)... FUNDA!

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

In primul rand serva ( o serva buna jumat de punct castigat ), in rest cam toate trebuie sa le perfectionezi pentru ca unde esti mai slab la incalzirea unui meci iti va "mirosi" adversarul si se va folosi de ea.
Cele foarte importante sunt: serva, backhand, forehand, vole, lift, taiat, forta loviturii si rapiditatea ( sprintul )