| terry123 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce practica parkour am inteles ca backflip-ul e mai usor ca frontflip, am reusit sa fac frontflip (intr-un fel) si nu imi mai este frica sa il fac dar imi e frica sa incerc backflip-ul. Sunt la inceput, nu am cu cine sa ma antrenez si nu am unde. cum ar trebui sa incep backflip-ul? Help me

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mare grijă! Un coleg printr-a 8-a își mutase gâtul mai la stânga spre partea din spate dreapta. Și când încerca să se uite în stânga se uita de fapt în drepta pieziș.

| BeSmart17 a răspuns:

Bai, eu daca incerc sa fac backflip imi imaginez ca imi rup gatul.Dar daca tu ai niste rude cu o trambulina sau stii tu ca sunt trambulinele alea si platesti 5 lei pentru 5 min sa incerci pe trambulina sau pe o saltea de gimnastica daca ai