| youyouyouyou a întrebat:

Am o mare problema!
joc fotbal cu prieteni în curtea scoli,pe maidan,oriunde si toti îmi spun ca sunt bun ca am calitati,tehnica etc
Dar la mine în oras nu pot fi Relevant daca ma duc la echipa de fotbal de juniori
Stiti ca trebuie sa platestc o anumita suma lunar, trebuie sa-mi cumpar cel putin 2 perechi de ghete iar eu nu am posibilitatea financiara pt. Toate astea!
Deci ce sa fac?
Ceva sfaturi?
Voi ce ati face în locul meu?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Multi dintre fotbalistii de astazi au avut, in copilarie, o situatie financiara precara. Imi vin cateva exemple in minte: Ronaldinho, Neymar, Thiago Silva, David Luiz, Banel Nicolita. Du-te la echipa din orasul tau, vorbeste cu antrenorul, explica-i situatia ta, iar acesta va sti ce e de facut. Daca ai cu adevarat talent si acesta considera ca ii esti util, poate te va putea ajuta el cu echipament si poate te va putea scuti de acea taxa de care vorbesti. Multi jucatori au fost ajutati de antrenorii lor in copilarie. Daca nu merge asa, atunci parintii tai vor trebui sa faca un efort suplimentar si sa te ajute. Asta daca-ti doresti cu adevarat sa devii fotbalist. Daca nici asa nu se poate, atunci va trebui sa renunti si sa te orientezi inspre altceva.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine iti spune ca esti bun? Prietenii, ori vreun expert sau antrenor de fotbal?
Mergi la un club sportiv din orasul tau si roaga-te de antrenorul de acolo sa te testeze, sa vada un profesionist daca ai abilitati native sau doar esti talentat la fotbal. Daca ei considera ca esti bun si te vad ca o valoare, te vor ajuta sa intri la o scoala cu profil sportiv si te vor indruma unde trebuie.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Ai uitat de Ronaldo, a ajuns unde a ajuns datorita muncii sale. A fost sarac el!

| youyouyouyou explică:

Eu nu renunt niciodata!
Sunt sigur ca daca o sa am condotitii o sa ajung!
Insa momentan eu trebuie sa-mi castig pana si Norocul!
Nu-mi dati ca exemplu pe "X" sau "y" ca nu are Rost!
Ma doare faptul cand vad ca 80% dint-re cei care sunt la echipa de juniori din orasul meu, Nu au nici o treaba cu Fotbalul ei se duc acolo doar sa faca Antrenamente
Iar cand ajung acasa aia fumeaza ca "TURCII"
Ei au o Sansa si ei Isi bat Joc de ea
Pe cand eu tot sper sa mi se ofere o Sansa!

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate.

| Pintea_Andrei_1998 a răspuns:

Mai joci?