| George1337 a întrebat:

Am o suma de bani pe un site de pariuri, Unibet. Ca sa ii retrag imi cere un cont bancar, Iban. Cum pot sa fac acest cont ca sa pot retrage banii?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mergi la orice banca si iti deschizi un cont.
Totusi, daca ai sub 18 ani, cont iti vei putea deschide, insa banii nu ii vei retrage in veci. Datele pe care trecut pe site-ul de pariuri trebuie sa fie 100% valide. Daca sunt asa, trebuie doar atasezi numarul de card contului tau de Unibet si vei putea retrage oricand doresti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mergi la o bancă să deschizi un cont la acea bancă. După ce l-ai deschis, să ceri codul IBAN atașat acelui cont.

| MariaaaAntonia a răspuns:

Pai,pune un numărul tau de cont. Sau cere-le părinților tăi un număr de cont pentru a putea efectua această operație. Sau, mergi la bancă și fă-ți un card, dar asta s-ar putea să dureze puțin.

| George1337 explică (pentru MariaaaAntonia):

Am card, acel numar Iban este numarul de pe card?

| MariaaaAntonia a răspuns (pentru George1337):

Ii numărul de cont incepe de regula cu( EX:"RO. ROBRD..." ), Ai nevoie de extrasul de cont