| GulDan a întrebat:

Am observat ca daca bei bere esti mai agli credeti ca are vreo legatura?
Fac atletism si 2 prieteni care beau bere sunt foarte rapizi ori e o coincienta ori chiar are ceva in ia de iti a energie!

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar vezi ca berea face burta.

| Nickname1890 a răspuns:

NU alcoolul nu imbunatatset sub nici o forma performantele sportive, doar le scade.

POate prietenii tai bautori de bere sunt mai rapizi pe pista pentru simplul motiv ca poate fac de mai mult timp decat tine, sunt mai bin antrenati, muncesc mai mult la antrenament etc. Dar ti-o garantz ca nu or sa faca in veci performanta la nivel inalt daca continua sa bea bere. Nu zice nimeni sa nu bei o bere o data pe saptamana cu prietenii dar nu trebuie sa devina un obicei, mai ales pentru un sportiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un spirit de observatie al naibii de prost. laughing

| lorena15 a răspuns:

Nu are nici o legaturasmug