| Tsukuyomi6 a întrebat:

Am primit gantere de 2kg are rost sa fac cu ele? sau sunt prea mici?

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sunt destul de mici nu văd rostul...

| FitnessTrainer a răspuns:

Cati ani ai? Daca nu ai 11-12 ani, atunci sunt mult prea mici chiar si pentru rezistenta.

| Adminul000 a răspuns:

Este foarte bine sa incepi cu gantere de 2 kg daca tot faci cu ganterele in fiecare zi si simti ca ganterele de 2 kg sunt usoare cumperi altele mai grele

| doggy123 a răspuns:

Gantere de 2 kg sunt perfecte pentru inceput. daca ti se pare ca-s usoare fa cat mai multe ex(de exemplu:fa 100 de ridicaturi sau oricate vrei tu) si o sa vezi ca o sa-ti fie greu si cu alea

| Cosmin86 a răspuns (pentru doggy123):

"ridicaturi"?

vrei sa spui flexii, extensii, ramat, etc.

Nu exista "ridicaturi" in vocabularul folosit in acest sport, COPIL MIC ce esti.

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai venit sa te certi cu copiii?laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru TwiSt1997):

Pai sa nu mai comenteze la sport, sa comenteze in zona Disney sau unde stau copiii firavi.

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Cosmin86):

Copiii firavi?laughing

| eunumberone a răspuns:

Daca esti la inceput is foarte bune. faci cu ele la inceput pana ti se par ca is varza apoi treci la ceva mai greu..si tot asa

| stefan1998_5137 a răspuns:

Pentru inceput sunt bune dar iti trebuie ceva mai greu si alt ceva in afara de gantere.