| FlorinFlorin87 a întrebat:

Am proba de rezistenta, nu am mai baut niciodata un energizant, m-ar ajuta cu ceva daca as bea unul inainte?

12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Nici Sa nu Bei! Sa Bei otrava Crezand ca iti va da energie! Scuza ma ca te cert dar pana acum ce ai facut? De Ce nu te ai antrenat? Cand ai proba? Trebuia sa faci antrenamente zilnice! Prin alergari usoare dar zilnice! Sa nu care cumva sa Bei Otrava"Crezand ca iti va da Energie! Cum adica Ce esti Copil?! Deci prin antrenamente zilnice trebuia sa te pregatesti pentru proba de rezistenta! ok?!~! Deci nici Gand Energizant!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ar ajuta, insa nu asa cum ti-ai dori de mult.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nuuuu cumva sa bei energizante inaintea orei de sport. Dupa cateva ture o sa faci infarct deoarece inima ta o sa bata prea repede din cauza energizantului.Mai bine concentreaza-te si alerga bine caci daca bei energizant...frate te sinucizi.

| Maryuk해바라기 a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Eu era sa mor..tot de la o faza asemanatoare.
mi s-a pus un junghi la inima...ca un plumb.o zi nu am scapat de durere.
Simteam cum cineva imi apasa pe inima..si ea da sa explodeze
de atunci m-am lasat de energizante

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Maryuk해바라기):

Ma bucur.Un prieten de al meu inca umbla spitalele din cauza lor.

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Eu era sa mor de la un astfel de rahat de energizant
..rezistenta nu o sa o faci de la un energizant.
Niciodata sa nu combini efortul fizic cu energizantul...

| Tyrr a răspuns:

Nu te ajuta, ba din contra...cand am dat la ofiteri in armata un coleg a baut 4 energizante inainte de proba(2000 m-7:30s) si a lesinat

| exydos a răspuns:

"Bauturile energizante, ca de altfel mai toate bauturile si alimentele care ajung in stomac nu sunt indicate sa fie consumate in cantitati mari din cauza efectelor secundare pe care le pot exercita asupra organismului", a declarat Dr. Bogdan Ioachim, medic nutritionist si Director Comunicare, Nutritie si Stiinta al companiei Danone Romania.
Poti sa iei un energizant, te poate ajuta, dar risti extrem de mult.
Punctele pozitive sunt: creste puterea de concentrare si reactia de viteza;
persoana va fi mai calma si cu rabdare;
intensifica metabolismul.
Eu iti recomand sa nu folosesti energizant, ci sa te antrenezi, asta deja o decizi tu!

| Petrut_Andrei_1994 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau nu as bea pentru ca: daca o sa iti fie rau dupa aceea si nu o sa o poti da deloc adica asta e decizia ta faci ce vrei dar nu e recomandat.Dar cati ani ai? Unele energizante sunt interzise minorilor.Si plus ele sunt otrava pura dupa ce bei poti sa ai probleme nu numai cu imima ci si cu ficatul! Funda? happy

| valentinpopescu a răspuns:

Am baut si eu primul energizant la o proba de rezistenta dar nu am simtit mare diferenta. Mai bine cumperi o ciocolata si o mananci cu 15 minute inainte de proba. Iti va da energie si nu te va ingreuna.winking

| lalaaaaaa a răspuns:

Zzz. pai am baut multe energizante dar intr.un fel nu te ajuta cu nimic. e ca un suc... sper ca te.am ajutat! Succes! happy