| Bogdan_Bogdy_1980 a întrebat:

Am si eu o dilema.Dece mor fotbalistii pe teren? Pentru ca si eu sunt unul si mi-e cam frica.Din cate am inteles e din cauza la stopuri. Daca puteti sa imi explicati care e treaba.Sau macar ce ma ajuta sa nu patesc asta.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unii au malformatii cardiace sau cerebrale de care nu stiu. Poti evita asta facand controale medicale periodice riguroase, dar exista unele malformatii care nu pot fi diagnosticate. E un risc pe care trebuie sa ti-l asumi. Altii iau tot felule de medicamente sau substabte care sa le stimuleze capacitatea de efort. Nu consuma asa ceva. Altii nu respecta indicatiile medicului privind viata din afara stadionului (adica beau, fumeaza, nu dorm suficient, nu mananca ce trebuie). Nu face asa ceva

| Bogdan_Bogdy_1980 explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns.M-am mai calmat un pic. Funda

1 răspuns: