| Danyxd90 a întrebat:

Am si eu o intrebare dc ziceti toti ca messi e cel mai bun a fost cel mai bun dar la depasit ronaldo va rog explicati-mi si mie dc ziceti ca messi e mai bun

Răspuns Câştigător
| Darius_Raul_1992 a răspuns:

Ronaldo e mai bun e mai rapid, mai tehnic, mai fortos... poate sa aiba Messi 4 baloane ca si alea is asa. daca nu era Blatter nu avea 4winking

4 răspunsuri:
| Orr_Cosmin_2000 a răspuns:

Un jucator e clasificat dupa: Viteza, tehnica, etc. Messi este un jucator foarte bun care a luat 4 baloane de aur consecutive. Si marchaza in fiecare meci.

| Poghy a răspuns:

In anul 2013 Ronaldo a luat balonul de aur deoarece Messi a fost accidentat. Messi este excelat in toate categoriile, mai putin in loviturile cu capul, deoarece inaltimea il dezavantajeaza. Ronaldo este dupa parerea mea, un egoist, nu paseaza deloc, desi ar trebuie pentru ca el este un jucator care joaca pe laterale...

| Rubyrubyy a răspuns:

Messi are o tehnica buna dar el doar asteapta mingea in fata porti si driblieaza foarte rar..In schimb Ronaldo e musulos si se retrage si mai in spate, trage de la distanta in plasa iar de cele mai multe ori dribleaza in fata porti..Chiar daca messi a luat mai multe baloane de aur nu prea dribleaza... Dupa parerea mea eu zic ca si Neymar Jr si Ronaldo sunt mai bun decat Messi..La FCB Barcelona el sta de obicei in fata portii de le Neymar, Alexissi Iniesta care aproape tot timpul ii scot lui Messi pase de gol...In schimb la Real Madrid Ronaldo nu asteapta neaparat pase din spate el se retrage dribleaza si cateodata Benzema si Bale ii mai scot pase decisive.P.S scrie pe Youtube Ronaldo vs Messi si iti vei da seama care e mai bun

| Rubyrubyy a răspuns (pentru Orr_Cosmin_2000):

Nu fii chiar asa de sigur ca sunt inca destule partide in care Messi nu a marcat.