| Lands0fMancunia a întrebat:

Am si eu o intrebare: de ce le plac englezilor sa faca statui? de exemplu de ce are henry statuie la arsenal? De ce nu are Ramsey?

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O sa aiba in viitorul apropiat dupa ce se joaca cu nervii vostri, stai parcat ca show-ul incepe si se termina cu surclasarea lui Yawnaited!

| Ripley a răspuns:

De ce nu are Banel la steaua?

| Lands0fMancunia explică (pentru Ripley):

Ce impact a avut Banel Nicolita la Steaua? Cand aud acest nume ma gandesc la autogolul cu marele Real din Madrid (pup, Los:*) si la nenumaratele alergari pe teren fara sens ale acestuia.
Mai degraba merita statuie fiara sau, de ce nu, regele fotbalului romanesc. Imi spui tu cine sunt cei 2 despre care vorbesc.

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Fiara? ala de era dinamovist inainte sa ajunga la steaua?
Regele. ma gandesc ca te referi la regele de la Viitura Constantei?

| Lands0fMancunia explică (pentru Ripley):

Lacatus a fost si inca este respectat de stelisti, il respect masiv. Da, regele fotbalului romanesc, singurul care incearca sa faca ceva, are un proiect deosebit de sanatos, creste tineri, este dornic sa faca performanta. E si el o persoana umana, face greseli, e firesc, una din ele fiind omenia aia. Eu il apreciez enorm pentru ce a facut si pentru ce va face in continuare. Apropos, cu cine tii?

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Daca te uitai la mine pe profil la ce intrebari am pus observai ca am intrebat ce dinamovisti mai sunt pe aici in afara de mine laughing

| Lands0fMancunia explică (pentru Ripley):

Ma scuzi, nu am apucat sa intru pe profilul tau.

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Nu ti-am spus-o ca un repros. Doar ca am vrut sa scriu mai multe cuvinte decat "sunt dinamovist". parea un comment prea simplu sad

| Lands0fMancunia explică (pentru Ripley):

Nu e nici o problema. Nici eu nu stiam ce sa scriulaughing. Eu am tinut cu Steaua, acum pur si simplu nu ma mai identific cu aceasta echipa. Nu mai suport bataia de joc a conducerii. Nu ii mai urmaresc, am auzit in presa ca au facut 1-1 cu Dinamo. Sunt fan infocat Manchester United. Mai urmaresc Barcelona, imi place King Leo, e uimitor ca am prins un asemenea jucator.

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Credeam ca esti fan Arsenal dupa intrebarea asta laughing in Anglia nu pot spune ca tin cu cineva anume, am urmarit intr-o vreme Liverpool ca-mi placea, apoi Arsenal intr-o vreme, acum urmaresc City ca imi place mult Guardiola si stilul sau, cred ca o sa o transforme pe City, deja pare diferita.
In Spania intr-adevar cu Barcelona, dar tin cu ei dinainte sa fie asa "populari", de pe vremea cand Rivaldo stralucea in tricoul blaugrana.

| Lands0fMancunia explică (pentru Ripley):

City are prima sansa la titlu, sincer sa fiu, nu imi convine sa zic asta, dar nu am ce face.

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Nu sunt de acord cu tine, city si united par deocamdata cam la fel de favorite zic eu.
dar si chelsea poate sta asa, ca leicester sezonul trecut, la panda si poate lua titlul. conte e un antrenor foarte bun in opinia mea.
arsenal cam greu, cred ca se vor chinui sa prinda big 4 dar nu stii niciodata. tottenham si leicester nicio sansa in opinia mea.
liverpool nu pare a avea constanta necesara, dar au o echipa bunicica si un antrenor la fel.

| Lands0fMancunia explică (pentru Ripley):

Nu am zis de United ca vreau sa fiu cat mai obiectiv posibil. Leicester nu are nici o sansa. Sezonul asta nu vor mai fi subestimati sub nici o forma. Oricum editia asta de campionat se anunta tare, avem atatia antrenori fuoriclasse, mai ramane sa mai vina niste jucatori de tier 1 si va fi okish.

| Ripley a răspuns (pentru Lands0fMancunia):

Mourinho are 2 avantaje in fata lui Guardiola, cunoaste mai bine premier league si nu are de jucat in liga campionilor, meciurile din fazele superioare champions league sunt destul de obositoare si conteaza.

Referitor la jucatori, au si venit cativa jucatori buni gen ibrahimovic, nolito, sane, pogba, mkhytarian si gundogan, atacantul ala belgian de la chelsea care a marcat etapa asta i-am uitat numele laughing
acum nu poti sa te astepti sa vina si messi, neymar si ronaldo, dar au venit jucatori buni.

| Bogdan8102 a răspuns:

Chiar nu vad de ce ar fi pasionati sa faca statui, iar Thierry Henry probabil a fost mai popular si mai apreciat decat Aaron ramsey.