| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Eu la sala la inceputul programului dau pe banda 15 min.
Sunt 12 nivele :de la 2 in sus.
Eu la primul minut dau la nivel 4, dar nu alerg, merg mai repede, pana la minutul 10:00 dau la nivel 5 (de la nivel 5 incep sa alerg dar daca merg merg foarte foarte repede).
Daca am ajuns la minutul 10:00 fac pauza un min, dupa ce termin pauza pun nivelul 6 pana la minutul 5:00, dupa iar pauza un minut pun nivelul 7 in ultimele 4 minute.Si banda mi-a aratat ca am alergat 2km si oleaca si 1km si oleaca, mai faceam pe bicicleta la nivel 5, 5 minute.
Eu mananc 3 mese pe zi, mic de jun, pranz si cina (nu mananc dupa 6, beau 2 litri de apa cel putin in fiecare zi si singurele mele dulciuri sunt fructele si batoanele de la sala.
Si la sala stau cam 1, 5 ore maxim 2, 5 ore.
Oare cate calorii pot sa ard intr-o zi?

1 răspuns:
| Bam64 a răspuns:

Apropo, treaba cu mâncatul după ora 6 este o minciuna spusă de o grămadă de doctori.Depinde și ce conține alimentatia ta!
Ca sa slabesti nu trebuie doar sa faci cardio intens, ci sa-ti calculezi greutatea corpului si sa o raportezi in calorii/zi.Adica, 10 x Greutate (kg) + 6.25 x Inaltime (cm) – 5 x Varsta (ani) + 5. Dupa adaugi 1300 la restul dat.Că să arzi grasimea eficient fara a pierde din masa musculara scazi din caloriile date 15-20%.Insă,legat de intrebarea pe care ai dat-o pot cu siguranta sa-ti raspund ca ai peste 1000calorii arse.