| Trifan18 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de culturism! am facut 2 luni sala si am avut rezultate destul de bune. pe brate spate si piept. am luat 2 saptamani proteina Combat si m-am lasat perioada sarbatorilor timp de o luna.m-am apucat iar. si am inceput un program. Timp de 6 zile in fiecare dimineata ma trezesc la ora 6 si fac abdomene (5 exerciti pentru abdomen) + undeva la 80 de flotari pe serii + luni, miercuri, vineri (seara pe la 18:00 fac sala).As vrea sa sa imi spuneti care sunteti in tema. daca ma ajuta la o definire mai rapida daca fac programul asta. si sa imi spune-i si o proteina care ma ajuta la o definire rapida!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Le confunzi cu carbohidratii

E aproape imposibil ca o proteina sa fie convertita in grasime

11 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Daca vrei definire ce faci tu nu prea te ajuta. Exagerezi cu exercitiile de forta si uiti de cardio.

| Trifan18 explică (pentru Nickname1890):

Cardio fac dar cand ma duc la sala... luni, miercuri, vineri!

| Nickname1890 a răspuns (pentru Trifan18):

E supraantrenament... daca faci si sala si m ai faci si acasa in fiecare zi flotari si abdomene.

Daca vrei definire cardio este BAZA! La forta nici nu trebuie sa tragi foarte tare doar atat cat sa te mentii.

| WR104 a răspuns:

Uite aici niste programe interesante:
http://digihd-sport.blogspot.com.es/p/fitness.html
Bafta

| Cosmin86 a răspuns:

Stai ca nu inteleg, faci sala si faci si flotari + abdomene in paralel?

Sau faci doar flotari si abdomene?

P.S. : abdomenele nu se fac la trezire, inca ai coloana amortita, fa-le la minim 1 ora de la trezire

| Trifan18 explică (pentru Cosmin86):

Acum am inceput cu program de abdomene si flotari
si de luni fac si sala
deci e ok sa fac in fiecare zi abdomene si flotari si sa fac si sala ..nu imi supra solicit muschi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Trifan18):

Abdomene si flotari = partea de jos a pieptului si de sus a abdomenului, nici macar nu lucrezi tot pieptul sau tot abdomenul

Bazeaza-te pe antrenametnul la sala, acasa odihneste-te si mananca

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Http://www.alphacs.ro/showthread.php? 693-Exercitii-pentru-definire! uite aici program pentru definire :) si pentru definire nu iti recomand proteine....deoarece te cam ingrasa

| Cosmin86 a răspuns (pentru DaNyHoOp3r2013):

Le confunzi cu carbohidratii

E aproape imposibil ca o proteina sa fie convertita in grasime

| Trifan18 explică:

Deci ca sa inteleg si eu
E ok sa fac in fiecare dim program de abdomene si flotari?
Si sunt ok proteinele pentru masa musculara si definire?

| Trifan18 explică:

Cardio fac inaintea antrenamentului de la sala!

| Trifan18 explică:

Multumesc de ajutor tuturor!