| bleakk a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care chiar au masa musculara si intrebarea este voi chiar v-ati calculat sau va calculati in fiecare zi numarul de calorii cat si consumul de proteine, carbohidranti, grasimi (in grame desigur)?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cuvantul "carbohidranti" nu exista in dex

| bleakk explică (pentru Cosmin86):

M-am grabithappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru bleakk):

Calculez orientativ, am grija sa am peste 1.5 grame de proteine/kg-corp din surse animale ( si tinand cont ca si legumele au proteine, cantitatea reala e peste 2 grame / kg-corp, deci e ok )

iar carbohidrati, ii mananc in prima parte a zilei de obicei si dupa antrenament, atat

| bleakk explică (pentru Cosmin86):

Tu de cat timp te antrenezi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru bleakk):

In total am 4 ani de sala. dar am m-ai facut si alte sporturi

| Wehes a răspuns:

Eu personal Da si mai toti cei care chiar vor performante in sportul asta isi calculeaza.
Chiar daca nu dispun de un cantar de bucatarie fac in asa fel incat sa stiu ce consum si cat consum.