| FlackJack a întrebat:

Am și eu o intrebare. Sunt in semestrul al doilea și încă nu am dat adv medicala că sunt abt la sport. Medicul are voie sa pună data inceperii primului semestru? Pt că eu nu am media încheiată la sport pe primul semestru și trebuie sa aduc adv.

6 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Adeverinţă că eşti ce?!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai adeverinta pe primul semestru, posibil sa ramai cu media neincheiata, din cauza absentelor.
In orice caz, medicul nu are voie sa semneze sau sa elibereze un certificat retroactiv, fiind ilegal.
Adeverinta aia trebuia dusa la inceputul semestrului 1, pentru ca acum este prea tarziu.

| FlackJack1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am absente

| Violleta2022 a răspuns (pentru FlackJack1):

Atunci ce inseamna "încă nu am dat adv medicala că sunt abt la sport".
Am dedus ca "adv" inseamn a adeverinta so "abt" absente. Este corect?

Deci, odata ce nu ai dus adeverinta ca esti absent la sport pe semestrul unu, cum adica nu ai absente?
La ce-ti mai trebuie atunci adeverinta aia?

| FlackJack explică (pentru Violleta2022):

Eu am făcut sportul și am vrut sa scriu apt (adc că pot să îl fac) si domnul profesor știe că sunt apt dar trebuie sa dau adv

| StefanAdrian911 a răspuns:

Da, cred ca poate sa faca asta. Cred ca cel mai bine te duci sa il intrebi pe doctor si de ce nu, si pe profesorul de sport.