| tanasaiosif a întrebat:

Am și eu o "problema", am început o dieata la 110 kilograme (cea daneza) am ținut pana am ajuns la 95 după care am dorit sa fiu un continuare in deficit caloric( Menționez ca am făcut și sala ) cu tot acest deficit caloric,eram și sunt strict fără prăjeli,băuturi cu acid, dulce doar shake proteic și baton proteic ca desert... întrebarea mea este, de ce nu mai reușesc sa dau jos greutate? Fac cardio câte 40 min de 4 ori pe saptmana, fac și exerciții pentru masa musculara, doar ca nu reușeasc sa dau jos...și imediat pun 200-300 grame dacă mânanc puțin mai mult. De ce? Credeți ca e posibil sa cresc in masa musculara dar sa am aceeași greutate? Ar trebui sa țin acest regim de viața sănătos pentru mai mult timp? Sa vreau rezultatele după luni bune? Sa continui cu cardio (înclinat pe banda)? Dau funda! Mersi

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este simplu cu cat slabesti mai mult cu atat ai nevoie de mai putine calori
https://www.calculator.net/calorie-calculator.html recomand acest calculator de calcular propiul tau ibm, foarte bun, eu asa am slabit dupa el, cantarire zilnica, scriere in jurnal tot ce consumi

https://curiozitati-despre-orice.blogspot.com/......s%20%20%3F

| Țoglă a răspuns:

Ceea ce spui este corect.Continua ce faci acum.

| Alexandru_Filip_1998 a răspuns:

Automat cu cresterea masei musculare pui kilograme dar nu e de rau am un prieten care face culturism de 2 ani si el arata impecabil si a acceptat de mult ca masa musculara are well o greutate dar atat timp cat tu esti de parere ca arati bine nimic nu este rau si lasa ca 300 de grame nu e mult in plus