| Mimmiy a întrebat:

Am slabit si eu acum ceva timp, vreo 3kg cam pe acolo dar aveam abdomen plat,talie subtire in fine, si eram si eu mandra de mine si abia asteptam ziua de maine ca sa pot sa ies din casa si sa fac poze. Problema a fost ca parintilor mei nu le convenea treaba asta, ca nu mai mancam paine, dulciuri,ca ma obisnuisem de astea,au inceput sa comenteze si sa ma streseze, eu fiind deja stresata cu scoala, si rudele imi zicea dar vai ce ai slabit dar panama mea eram fericita cum eram. Acuma am pus tot ce am dat jos, am si burta si mai ales la fata m-am ingrasat si ma simt groaznic,ma simt grasa,complexata,aproape toata vara am stat in casa, si am inceput sa ma indepartez si de prieteni, simt ca toata lumea se uita la mine atunci cand sunt nevoita sa mai ies, si ai mei acum ma intreba de ce mereu esti suparata, ca nu ma inteleg deloc.ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| MarianM009 a răspuns:

Salut! Tu ai facut ceva diferit fata de ceilalti si ei nu inteleg. Familia intotdeauna iti vrea binele si nemancand paine/dulciuri e ceva neobisnuit pentru ei.
Te inteleg perfect. Cand mai ajung si eu pe acasa la parinti imi zic ca am slabit dar de fapt eu stiu sigur ca am pus in greutate. Sau toata cearta ca de ce nu beau suc, de ce nu mananc aia, de ce mananc aia, de ce fac aia.
Colegii, la masa, baga in ei pana nu mai pot respira tot felul de junk food si cand te vad pe tine ca mananci o salata sau ceva mai sanatos imediat sar cu gura.
Nu-i lua in seama. Mananca sanatos, fa ceea ce te face pe tine sa te simti bine! Cu timpul o sa se obisnuiasca. happy

2 răspunsuri:
| Endo05 a răspuns:

Buna.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai despre asta, pentru ca daca te inchizi in tine si nu lasi pe nimeni sa te ajute o sa fie si mai rau. Explica-le parintilor tai ca nu iti place cum arati si ca vrei sa slabesti.Si nu ii ruga, spune-le tare si raspicat.Acum nu stiu cum arati, ca sa-ti spun daca chiar nu arati bine. Daca vrei da-mi inaltimea si greutatea si mai vorbim.

| Mimmiy explică (pentru Endo05):

Nu e vorba de inaltime si greutate fiind ca eu am oasele subtiri si daca-ti zic ce inaltime si greutate am ai sa zici ca e bine asa dar te aigur ca nu e ok pentru ca eu am grasime acum depusa, mai ales pe abdomen