| Anonim24122004 a întrebat:

Am soldul mai mare decat umerii si nu imi place deloc, sunt baiat si vreau forma de v dar forma corpului meu e ca o para, ce ar trebui sa fac? Ce exercitii macar sa arat mai bine, o intrebare as putea sa fac in continuare genuflexiuni si abcomene pentru oblici?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nimic, absolut nimic. Aceasta este conformația osoasă pe care o aveți. Exercițiile fizice sunt doar pentru sănătate și dezvoltarea musculară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să faci exerciții pentru umeri și spate, dar desigur acestea nu vor lăți claviculele, ci doar mușchiul, ceea ce indirect va oferi o imagine mai apropiată de ce dorești tu. Structura osoasă nu de poate schimba. Da, poți face genuflexiuni și abdomene.