| Edward151298 a întrebat:

Am un bilet câștigător acasă însă din greșeală am dat o picătură de cola pe codul de bare si s-a șters puțin. Pot să îl mai scot?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie sa te chinui cu "repararea" codului de bara.

Langa codul de bara este si un cod numeric.
Cand nu se citeste codul de bara din ceva motiv (contrast slab, cod murdarit etc) se introduce manual acel cod numeric (vezi si la caserii cum se procedeaza).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei da, roaga-o frumos pe angajata si vezi ce se intampla, lasa-i un ciubuc dupa.
Ar trebui sa bage manual daca nu codul de bare, dar, eu totusi cred ca se poate scana.

| pinnus a răspuns:

Daca vrei sa vezi in fiecar zi cate un bilet dupa care sa te inspiri intra pe pagina cota sigura 10+, au fost activi baietii pe un site recent inchis din cauza concurentei si au facut super treaba, raspund si in privat daca ai nelamuriri.