| MTiberiu99 a întrebat:

Am un program de exercitii de 3 zile/saptamana(nu prea am timp) si as vrea sa-mi iau creatina monohidrata. Intrebarea mea e daca poat sa iau creatina doar 3 zile, atunci cand am antrenamentul.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Poti, dar nu o sa aiba efect, trebuie sa iei zilnic.

La creatina nu conteaza cand o iei, important e sa fie acolo.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Depinde foarte mult de ce fel de exercitii faci si daca mergi la sala sau faci acasa. Eu sunt impotriva exercitiilor acasa deoarece nu ti se dezvolta masa musculara ca si la sala. Deci le faci degeaba acasa. Ca sa iei creatina trebuie sa faci faza de incarcare si pe urma de mentinere. SI da trebuie luata in fiecare zi.