| Radandam a întrebat:

Am venit de la sală.La ultimul exercitiu, cand lucram picioarele, am pus 190 la presa si am fortat putin si impingand cu picioarele,am inceput sa simt un disconfort,jos spre stanga in zona coloanei cred... Dupa o ora,nu a inceput sa ma doara mai tare, tot un disconfort mic.Pot sa merg, nu am probleme.Credeti ca am patit ceva grav?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Numai pune greutati mari pentru acel tip de exercitiu (presa) iti vei distruge lombara, am patit si eu cam ca si tine si ani de zile m-a durut apoi, desi la piept si orice aparat distrugeam pe ceilalti aici la maxim 200-240 kg ma accidentasem, desi unii deficitari la alte exercitii duceau peste 300 kg la acest exercitiu, daca nu ma insel unii puneau si 400 lejer.in fine greutatile mari nu sunt bune cu incalzire sau fara tot exista momente in care te poti accidenta cu toate ca executi perfect acel exercitiu, de ce? greutatea suportata de fiecare in parte are un maxim, daca il depasesti pe acela va fi rau.

| Cristian8464 a răspuns (pentru Simpatic):

Prostii, uita-te la eddie hall, a pus 1000 kg pe presa si nu a patit nimic, e totul de executie

| Simpatic a răspuns (pentru Cristian8464):

Eu zic ca e de genetica, nu degeaba unii trag avioane altii imping cu 500 kg la piept!

| Cristian8464 a răspuns (pentru Simpatic):

Arata-mi te rog cine impinge 500 kg la piept laughing))))

| Simpatic a răspuns (pentru Cristian8464):

Numai rade ca o sa iti piara rasul :
https://www.youtube.com/watch?v=xksOZJqn2-U

| Cristian8464 a răspuns (pentru Simpatic):

Copile esti.....videoclipul are 4k dislike-uri si toti in comentarii zic ca forma nu e corecta, lasa-te ca nu ai nicio treaba

| aXy99 a răspuns:

Nu cred ca ai nimic. Asteapta 2-3 zile, poate-ti trece. Daca nu, du-te la medic.
Sper ca nu ai extins maxim picioarele, ca asa e posibil sa se fi lasat toate presiunea pe genunchi, coborand (sau urcand mai bine zis) pana la coloana.

| Cristian8464 a răspuns:

Daca nu simti nimic, ar trebui sa fie ok, ai grija data vitoare