| petreblog173 a întrebat:

Aplicatii WEB: Vrei sa scpai de grasime, vrei sa-ti mentii corpul sanatos?

Aici ai toate aplicatiile web care de ajuta sa scapi de grasime si sa-ti mentii sanatatea asa cum trebuie!

Sa incepem cu prima aplicatie :

1. Prima aplicatie web este Runtastic Results.

Gimnastica este un sport, intr-o sala, in casa sau chiar in aer liber(recomandat)
Aceasta versiune va ajuta sa dati jos kilogramele nedorite si sa va iasa muschii in evidenta(suna palpitant, nu?)
In aproximativ 12 saptamani vei fi umit de progresele tale, toti prietenii tai te vor invidia!

2. Vorbim putin despre JEFIT Workout Tracker Gym Log.

JEFIT Workout Tracker Gym Log este o aplicatiie  foarte buna, pentru a inregistra progresele realizate de dvs.
Ai un antrenor personal(online) ce cuprinde 1300 exercitii fizice.
Poti vedea progresele tale, excat unde vrei tu, daca vrei sa vezi cate kilograme ai dat jos sau cat ai alergat azi….

3. La ce ne ajuta 8fit?

Are clipuri video explicative,cu exercitii fizice!
Aveti oportunitatea de a lua lista din aplicatie, cu ce trebuie sa mancati zilnic.
Are cateva sfaturi, despre ce este necesar sa mananci sa slabesti sau sa iti mentii sanatatea intr-o stare cat mai buna!

4. Pocket Yoga, elibereaza-ti mintea!

Aceasta aplicatie web te ajuta sa-ti linistesti mintea, suna ciudat nu? Dupa ce vei incerca nu va mai fi atat de ciudat!
Iti prezinta mai multe exercitii vizuale cat si auditive!
Puteti participa la aceste cursuri(exercitii) de oricunde!

5. Nike + Training Club

La dispozitia ta sunt 100 de antrenamente!
Puteti sa va selectati cateva antrenamente pe care sa le practicati!
Puteti sa va imprieteniti cu oameni de oriunde si sa faceti schimburi de antrenamente!
Iti calculeaza caloriile arse si progresul in fiecare zi.
Aceste informatii se salveaza zilnic, ca sa te ajute sa vezi performantele tale!

Aceste aplicati ti-au fost de ajutor?

Poti lasa un comentariu cu parerea ta despre aplicatiile web.Cum ti se pare ideea de aplicatie fitness(online)?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Absout inutila, daca vrei sa faci sport, faci si fara aplicatii

| petreblog173 explică (pentru suntserios):

Multumes! Dar multa lume spune de http://petreblog.ro/......7/6492/12/ si am zis ca e ok!