| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi eficienta o dieta in care principalul scop e să scap de burtă (grăsime in plus din zona abdominala) care să conțină următoarele:
Carne (proteine): pui, pește, curcan.
Carbohidrati fibrosi: varza, conopida, rosii
Și sa consum 4L de apă pe zi?

3 răspunsuri:
| Mihaella4356 a răspuns:

1. Dacă vei bea 4 litri de apă iti vei suprasolicita rinichii. E important sa bei atât cât are nevoie organismul tau ca sa functioneze in parametrii cei mai buni. Indicat e 32 ml/kg. Sa zicem ca ai 55 kg..ideal e 1, 76 l.
2. Dieta ta trebuie sa-ti fie stilul de viață. De ce zic asta? ..pentru că după orice tip de dieta pe care îl ti, atunci când revii la cum mâncai inainte, vei pune înapoi kg pe care le pierzi pe parcursul dietei.
Dacă nu mănânci dulciuri, nu mănânci nici seara (sau maxim ceva fructe) si ai grija sa mănânci cumpărat la fiecare masa si mai faci si putin sport pe lângă, cu siguranță nu te vei îngrașă și vei reusi să si slăbești.
Spor!

| anonim_4396 explică (pentru Mihaella4356):

Iti mulțumesc dar e ok dieta de acolo? Cu asta m-as putea obisnuii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihaella4356):

E cam ciudat sa nu mananci seara cand faci antrenamente pentru masa musculara (el asta face), si nu fructe ci o sursa de proteine.