| ReViNeMaScAtii a întrebat:

are ceva daca fac culturism si fumez in acelasi timp? mi se va dezvolta mai greu masa musculara etc?

Răspuns Câştigător
| dyk3yy a răspuns:

Da,iti dauneaza, nu mai fuma, sau nu mai fa culturism. Tu alegi.

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Ce sportiv esti daca fumezi?

Normal ca afecteaza capacitatea pulmonara, deci automat mai putin oxigen ajunge la muschi. Afecteaza atat capacitatea de efort in timpul antrenamentului cat si recuperarea de dupa antrenament.

| Cosmin86 a răspuns:

Chiar s-a scris un articol pe tema asta :

http://www.culturism.ro/......fumat.html

Citeste-l si intelegi singur

| alexs99 a răspuns:

Da,fumatul iti va afecta performantele sportive, masa musculara se va dezvolta mai greu.

| StefanCristi55 a răspuns:

Da,ar trebui sa faci 2 luni sa egalezi un nefumator cu o luna de sala

| Laura123Laura13 a răspuns:

Da

| cynty22 a răspuns:

Pai depinde si de varsta pe care o ai, dar in general fumatul dauneaza unui sportiv foarte mult! Nu ar trebui sa fumezi daca vrei sa devii un sportiv foarte bun, si eu fumez si am facut atletism de performanta iar acum nu mai am rezitenta pe care o a aveam inainte straight face eu zic sa lasi tigarile, iti va parea rau iar daca te tii de sport in timp sportul te va apuca si nici nu o sa iti mai trebuiasca tigari daca intr-adevar iti place ce faci happy

| ClaTCla a răspuns:

Obosesti mult mai repede si implicit îți vei dezvolta musculatura mai greu.

| sasukeuciha1 a răspuns:

Nu nuare nimica