| Theformer a întrebat:

Are ceva daca fac flotari zi de zi? like intre 40 repetari -50 pe set?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Cu flotari lucrezi piept (70%) si triceps+deltoid( cam 30 % )

De ce nu lucrezi tot corpul?

2. De ce zilnic? Muschii se dezvolta in zilele de pauza...

3. Pentru masa musculara faci maxim 8 repetari. Daca POTI peste 8, atunci maresti greutatea, NU numarul de repetari.

Gen faci 8 flotari cu greutate aditionala. Sau le faci la paralele, unde ai tot corpul in aer.

Eu fac la paralele cu 20 kg legate de mine( la o greutate de 95 kg ), ca sa raman sub 8 repetari.

| gardianuf a răspuns:

Poti sa faci si 1000 pe zi daca poti, te dezvolta foarte bine si mentine sanatatea la un nivel ridica si este o prostie sa crezi ca nu vei mai creste daca faci asta, oricum ai 1.80 si este chiar foarte bine. Deci mult succes la flotari!

| Theformer explică (pentru gardianuf):

A nu ma refeream ca daca merg la sala nu as mai creste

| Youngster a răspuns:

De ce ai face asta?
Si ce sa aiba?
Du-te la sala daca vrei masa musculara sau sa slabesti, dar daca erai gras nu puteai sa faci nici 10 flotari.

| Theformer explică (pentru Youngster):

Pai imi este teama ca dupa nu mai cresc daca m-as apuca, am 16 si am > 1, 80, ma consider mic deci...