| RAY a întrebat:

Are rost sa pastram masa slaba sau nu? daca e de slaba calitate

persoanele cu obezitate au mai multă masă musculară decât cele cu greutate normală, dar cu o calitate musculară slabă;

Pe parcursul unei diete de 40 de săptămâni cu consum redus de energie, bărbații supraponderali în mod recreativ care consumă 2, 4 g proteine ​​/ kg greutate corporală / zi au înregistrat creșteri mai mari de LBM și pierderi în FM decât cei care consumă o dietă conținând 1, 2 g proteine ​​/ kg greutate corporală / zi când combinat cu un volum mare de exercițiu de rezistență [ 25 ] = concluzia e ca ti au pastrat masa

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit doar inceputul. Mi-e suficient!
Obezitate NU inseamna masa musculara mare. Inseamna muuuulta grasime.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai răspuns aiurea, ce naiba raspundeti ma daca nu aveti habar pentru cele 100 de puncte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce scopuri ai. Dacă vrei să fii cel mai puternic om din lume (World's Strongest Man, e competiție oficială) TREBUIE să fii obez. Nu ai de ales practic. Dar dacă vrei doar să fii un om obișnuit și sănătos nu are sens.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles nici tu nici celalalt, se spune ca masa slaba a unui gras este de proasta calitate, ce rost are sa o pastrezi printr o dieta high protein? Intelegi ideea? Muschi sunt de slaba calitate a unui gras