| Bratu_Ionut_1999 a întrebat:

Armele airsoft din ce material sunt facute? Adica aluminiu fier sau plastic?

Răspuns Câştigător
| Cosmin4Fit a răspuns:

In primul rand, sper ca o folosesti doar pentru tras la tinta, in doze de bere goale.

Nu toate armele sunt facute din acelasi material, unele sunt din plastic, altele din fier, altele din combinatie sau alte aliaje, unele sunt cu gaz altele sunt cu arc.

Sunt de asemenea mult mai periculoase decat par, si daca le folosesti sau le scoti pe-afara te pot baga intr-o gramada de belele, asa ca fii atent cu ele.

Succes!

2 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Sunt de plastic.

| WarHammer02 a răspuns:

Am o asemenea arma sunt mai multe tipuri sunt cele "full metal" adica sunt din metal cele din plastic dar unul rezistent sunt cele care merg cu un sistem mecanic, cele care merg cu dioxid de carbon daca vrei sa iti achizitionezi o asemenea arma iti recomand una full metal pe dioxid de carbon si cu o viteza de tragere rapida.