| cosmin986522 a întrebat:

As avea si eu o intrebare pentru cei care practica culturismul.Am auzit ca trebuie sa mananc la 2-3 ore cel putin pentru ca organismul sa aiba resurse sa hraneasca muschii ca altfel organismul foloseste masa musculara pentru energie.Problema e ca eu nu simt nevoia sa mananc atat de des, chiar daca ma antrenez intens.Ar trebui sa mananc acele 5-6 mese pe zi chiar daca nu simt nevoia?

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

20g proteina minim din 3 in 3 ore maxim. sursa din care le iei e problema ta: legume, lactate, carne, oua, nucifere, etc.

| AlexL28 a răspuns:

Daca te antrenezi de mai multe ori pe zi si zilnic, atunci da, e necesar
Daca nu te antrenezi decat o data pe zi atunci ajung 3 mese. Dar da, e esential sa mananci cat mai mult, dar nu prostii, legume, fructe, carne de pui fiarta, orez, ma rog, mancare sanatoasa

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexL28):

Antrenament normal = o data la 2 zile. Si atunci ai nevoie de 5 mese.

3 mese nu prea ajung niciodata, o sa vezi singur