| Reese69 a întrebat:

Aș dori să mă apuc de un sport.Am 13 ani si mă gândeam la judo sau karate...scrima...Ma plictisesc foarte tare si imi e dor sa practic un hobby.Vreau un sport in care sa pot face performanță, dar nu vreau un sport care sa aiba un antrenament foarte greu. Unde m-as putea duce?

11 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

La șah eventual laughing
Personal nu am descoperit sportul ala in care poti face performanta fara un antrenament intens. Vrei rezultate mari? Atunci muncesti pentru ele...

| Reese69 explică (pentru AnastasiaK):

În primul rând stiu sah

| AnastasiaK a răspuns (pentru Reese69):

Foarte bine, un motiv in plus pentru care sa te inscrii intr-un club de sahwinking

| Reese69 explică (pentru AnastasiaK):

Nu ma ajuuuti rolling on the floor)))))

| JackR a răspuns (pentru Reese69):

Halbere! Dupa doua saptamani de antrenament zilnic, sau mori sau esti campion.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Exista concursuri de sah unde premiul 1 e peste 1 milion de euro, ca fapt divers laughing

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

Multumesc pentru informatie laughing Nu ma pricep, dar am zis de asta pentru ca nu necesita un antrenamemt fizic intens, deci se potrivea cerintei, si, daca nu ma insel, e sport recunoscut, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Da, este.

Răspuns utilizator avertizat
| mimimumu a răspuns:

Aikido.Aikido Aikikai.
Este o artă marțială.
Pentru autoapărare.
Este foarte bună pentru fete.
Caută mai multe pe YouTube si pe Google.

| Vaduva_Mihai_2002 a răspuns:

In primul rand la lupte Îți trebuie mult antrenament
Doi poți face fotbal