| Rypzor1997 a întrebat:

As putea sa ma duc la sala de forța dacă am aproape 58 de KG sau ar trebui sa ma mai îngraș puțin?
(As vrea sa cresc in masa musculara)

5 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Te poti apuca de sala si clar si de mancare. Ca sa te ingrasi creste si tu numarul carbohidratilor si pui ceva. Bineinteles sa nu, neglijezi proteinele, grasimile sanatoase etc.

| AntrenorFitness a răspuns:

Pentru asta e sala. Pentru oameni care vor sa fie mai sanatosi, sa isi "construiasca" un corp dupa bunul plac. Important este sa ai varsta corespunzatoare pentru a incepe antrenamentele in sala de forta si sa te antrenezi corect, sa mananci sanatos, sa te odihnesti cat trebuie.
Daca nu stii cu ce sa incepi, arunca un ochi pe programe de antrenament si de nutritie http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Mananca proteine pentru ati dezvolta muschii si trage de fiare

| Cosmin86 a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

Doar cu proteine nu cresti in masa musculara, ai nevoie si de carbohidrati. chiar mai multi decat proteine.

Alimentatia trebuie sa fie ceva de genul : 60 % carbohidrati, 30 % proteine si 10 % grasimi.

| Wehes a răspuns (pentru Cosmin86):

Ea nu mananca carbohidrati ca poate ii ''atarna'' pielea.
M-am lamurit din topicul trecut =]]