| AlexSkillz19 a întrebat:

As putea sa ma fac de 1, 80? Tata are 1, 74 si eu 1, 70 la 14 ani

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Da. Iti propun sa te apuci de inot, te dezvolta mai bine si ai sanse sa treci de 1.80.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu lua in seama sfatul cu baschetul; acolo sunt selectati sportiviii care sunt deja inalti. cauta sa megi cat mai des la inot, fiind unica activitate sortiva care te ajuta sa-ti depasesti conditionarea genetica!

| Samariteanul a răspuns:

Ai toate sansele, deoarece tatal tau e destul de inalt si daca mai faci si sport o sa cresti.Baschetul te va ajuta cel mai mult sa ajungi la acea inaltime.

| AlexCristi97 a răspuns:

Pe langa partea genetica, inaltimea depinde mult si de dezvoltarea ta si de stilul de viata. Daca faci sport, in special baschet, handbal, inot, volei ai sanse sa ajungi la 1.80.

| rijkaard a răspuns:

Depinde de cat de mult lapte bei

Răspuns utilizator avertizat
| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

Fa sport, hraneste-te sanatos si vei avea inaltimea corespunzatoare varstei tale. Cred ca mai importanta este greutatea decat inaltimea. Faza e ca trebuie sa dorim sa crestem armonios. Daca ai avea 1.80 si 40 de kg, cum ar fi?

| crowleyburgon a răspuns:

Da ai sanse, parintii mei sunt mai scunzi decat mine, eu avand 1.85, sa stii ca nu conteaza doar gena parintilor, ci si a bunicilor, eu cica l-am mostenit pe bunicul sau strabunicul(nu-mi amintesc exact) de pe tata.
Ideea e ca trebuie sa mananci sanantos, sa-i oferi organismului toate substantele necesare pentru dezvoltare si sa faci sport, inot ei baschet de preferat, dar oricum sa faci miscare.

| Bertoxd a răspuns:

Da deoarece baietii cam pe la 18 ani se opresc sa mai creasca