| Vladut650 a întrebat:

As vrea raspunsuri de la oameni care se pricep in domeniul salii. Am 16 ani si fac Judo de performanta, marti si joi am antrenamente la judo dimineata de la 8:00-10:00 iar luni, miercuri si vineri ma duc la sala. La varsta asta, de cate ori imi recomandati sa mananc pe zi pentru a creste in masa, stiu ce trebuie sa mananc, nu sunt la inceput in sport, numai ca nu stiu cat de bine este sa mananc 4-5 mese pe zi tinand cont ca eu as vrea sa dau 3-5 kg jos. Ca suplimente iau

http://www.megaproteine.ro/......tine-Core/

http://www.megaproteine.ro/......y-Protein/

Din cate am citit aceste 2 suplimente ma vor ajuta sa dau jos 3-5 kg iar dupa ma gandeam sa iau alte suplimente care ma vor ajuta sa cresc in masa.

Alimentatia mea este urmatoarea:

Ora 8:00
omleta din 3 albusuri si 2 galbenusuri
2 felii de paine integrala
branza de capra, rosii.
un iaurt de capra cu fulgi de ovaz, sau lapte cu fulgi de ovaz.

Ora 11:00
2 fructe de obicei mar si protocala.

Ora 13:00
pui/vita la gratar cu carbohidrati ( cartofi/paste integrale/orez)

Ora 14:00
Am antrenament,

Ora 16:
carne de pui/vita la gratar cu paste integrale de obicei.

Ora 18:00
Salata de legume crude (rosii,castraveti, ceapa, salata verde cateodata mai mananc si ciuperci)

Ora 20:00
O cupa de concentrat proteic cu lapte.

Iar ca program de antrenament am asa:

Luni:
Brate+piept

Marti.
Antrenament la judo (nu ma duc la sala)

Miercuri:
Spate+abdomen

Joi:
Antrenament judo.

Vineri:
Picioare.

Ce ziceti este bine? As vrea raspunsuri de la oameni care chiar sa pricep in domeniu.

1 răspuns:
| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

E foarte greu sa cresti in masa musculara fara sa si te ingrasi putin in acelasi timp.