| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa cumpar aminoacizi, insa vad ca exista doua categorii,, esentiali si neesentiali. Exista vreun produs care sa contina ambele categorii?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Cei mai importanți aminoacizi sunt leucina, valina, isoleucina (adică BCAA prescurtat): ăștia sunt cei esențiali, iar din cei ne esențiali cel mai ok aminoacid mi se pare glutamina, ajuta la refacere și e benefică pentru tractul digestiv...un produs care conține BCAA+Glutamină ar fi Premium BCAA de la WEIDER, iar un produs ok cu ce ai cerut tu ar fi Spiked Aminos de la Universal.

| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Fosfo(serina), arginina

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Da, exista o gramada de produse cu proteina completa (contin toti aminoacizii): CARNEA de toate tipurile, ouale, branza, laptele, iaurtul etc.

| AnimeLuverBoi a răspuns:

Cred ca nu poti doar combinatie