| madutzu25 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema sad... am 13 ani si mi-as dori foarte mult sa slabesc. imi puteti recomanda ceva? va rog frumos puppy dog eyes puppy dog eyes :*

Răspuns Câştigător
| diamar a răspuns:

Multe fructe si legume, atentie la alimentatie! Nu alimente grase, fa si sport, si acela are o mare influenta.

6 răspunsuri:
prfml
| prfml a răspuns:

Ce nu iti recomand este sa nu apelezi la fel si fel de retete dupa net, sa nu te infometezi, in acest ultim caz in afara ca te-ai imbolnavi si sa spunem ca ai avea un rezultat pozitiv nu este de durata. Cel mai indicat este sa consumi alimente moderat evitand pe cat posibil pe cele cu grasimi, sa faci miscare, cum era si raspunsul anterior innotul este bun sau poti alerga si sa te gandesti ca nimic nu este imposibil! Eu am probleme cu abdomenul si am reusit facand ce ti-am spus, numai ca in plus cand alergam ma infasuram cu floie subtire de impachetat in jurul abdomenului, se gaseste la menaj si am avut rezultate, dar la mine era problema decat abdomenul.

| BIOO a răspuns:

Buna! Depinde ce inaltime ai si kg-me! Daca ai facut vreo detoxifierea a organismului? Da-mi un mesaj cu id-ul tau in privat si iti ofer info ca sa slabesti rapid si sanatos! Succes!

| HeloKity a răspuns:

Iti spun ceva. Decat sa dai banii pe medicamente sau alte prostii mai bine iti faci abonament la aerobic/fitness, te duci la nutritionist sau iti iei un antrenor personal ca sa slabesti garantat. Si eu am probleme cu greutatea si incer sa tin diferite diete si sa fac sport. Si este bine sa slabesti cand inca esti tanara pentru ca apoi ti se dezvolta complet corpul si nu vei mai putea sa slabesti foarte mult deoarece ti se formeaza corpul, forma corpului.

| cMmHaarpCord a răspuns:

Fetita mea, iti recomand inotul! Sau aerobic!

| XxXDanielXxX a răspuns:

Pai eu cred la fel ca,, UnuMik" da trebuie sa ai o dieta mai echilibrata, daca vrei intr-adevar sa slabesti.

| madutzu25 explică:

Multumesc tuturor :* o sa primiti fundita :*