| IonutValeriu a întrebat:

As vrea sa slabesc in zona abdomenului, soldurilor si putin in partea pieptului, atarna niste piele, insa nu as vrea sa dau deloc jos din brate, din contra, sa pun.

Fac sala de 3 ori pe saptamana, mananc doar sanatos, iau proteine si fac si miscare sa dau jos din slanina sa ii zic asa insa in acelasi timp fac exercitii si de pus muschi pe brate / piept.

Se poate sa si slabesti intr-o parte si in acelasi timp sa si pui muschi in alta parte?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elimina toti carbohidratii si dulciurile din hrana ta si fa macar jumatate de ora de sport pe zi, odata ce ai inceput sa mergi la sala.
daca faci ce trebuie, corpul stie cum sa topeasca grasimile si sa fortifice muschii, adr pentru asta trebuie sa lucrezi intens pana transpiri de esti ud leoarca.

| IonutValeriu explică (pentru Violleta2022):

Asta fac, storc tricourile de pe mine, 60-90 minute antrenament intens, dupa ce termin nu mai pot tine sticla de apa la gura, atat de epuizat sunt. Nu mai mananc dulciuri si carbohidrati, insa am stratul cam mare de grasime pe abdomen/solduri si imi e frica ca nu se va da jos doar cu atat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru IonutValeriu):

Se va topii si stratul ala dar necesita multa munca pentru mai multe luni de zile.
Ia un centimentru de croitorie si masoara-te la: piept, sold si talie, sapatmanal fa acest lucru, luni dimineata, inainte de mic de dejun, ca sa poti tine o evidenta si sa vezi cati cm pierzi pentru fiecare zona.
Tot luni dimineata, catareste-te si tine o evdienta, sa vezi cat slabesti.

| Celcestietot a răspuns:

Poate sa fii genetic ca sa nu slabesti pe brate sau in vreo alta parte a corpului, dar in mod normal slabesti uniform.

| IonutValeriu explică (pentru Celcestietot):

Si daca tot fac exercitii si mananc proteine si etc arzand calorii dar antrenand si muschii, nu ma voi subtia in abdomen punand mai multi muschi pe mine in general?

| Celcestietot a răspuns (pentru IonutValeriu):

Ba da, dar vei pierde si din masa musculara in acelasi timp.

| Celcestietot a răspuns:

Link daunator.

| IonutValeriu explică (pentru Celcestietot):

L-am raportat si eu

| Celcestietot a răspuns (pentru IonutValeriu):

Foarte bine happy!

| Claudiu19902 a răspuns:

Ai aici sfaturile unor profesioniști.
http://movincle.com/94r7