| denisa1120a a întrebat:

As vrea si eu cateva exercitii pentru a da burta jos sicate sa fac si ce nu trebuie sa mananc pentru a scapa cat mai repede de ea.

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti elimina carbohidratii din alimentatie si bazeazate pe proteine
Carbo - Cartofi/Paste/Orez/Paine etc.
Proteine - Carne/lapte/branza/oua.
Cardio mult (alergare, inot, sarit coarda, bicicleta etc...) Sa nu faci abdomene, decat daca vrei sa iti distrugi coloana.

7 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Abdomene si alergare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Abdomenele nu sunt bune de nimic.
Singurul avantaj al lor este ca iti dau o mare durere de spate.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat timp ai facut? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

waiting...

| SiLaS a răspuns:

In general poti scapa de burta prin exercitii cardio 60 de minute pe zi este suficient si prin alimentatie ma refer sa scoti treptat carbohidratii din alimentatie, dar nu complet, sau sa iti calculezi deficitul caloric, este simplu.

| Syndre a răspuns:

De burtă se scapă numai în bucătărie. Renunță la carbohidrații în mare, fără paste, făinoase, cereale, pâine, dulciuri, junk food și sucuri. Hidratează-te și mânâncă mai multă proteină.
Cardio te ajută(alergat, înot, zumba, aerobic etc.), dar alimentația e cheia. Mult succes!

| skdjdniiiiig a răspuns:

Abdomenele,flotările.