| popmirgea1999 a întrebat:

Aseara cred ca am facut o intindere la gamba stanga(am fost la fotbal) si muschiul e cam moale. Ar fi bine sa o fortez unpic?

11 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Unpic cate unpic..sa ti incalzesti muschiuwinking

| tenshi261 a răspuns:

Nu-l forta si du-te la medic

| TudyCFR a răspuns:

Sincer si eu am patit de mai multe ori ca nu am fost destul de incalzit incearca sa faci miscari lente si sa nu il fortezi prea tare si poti face sport dar sa il incalzesti pana nu mai simti nici gamba in special si nu are nici o treaba numai dupa ce te racesti te doare si incearca sa o iei incet.

| BandOfHorses a răspuns:

Consulta un medic, si nu-l forta ca nu cumva sa se rupa.

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Mergi la un doctor sau medic... si pana cand te duci nu-l forta poate patesti ceva

| sNoWbloW a răspuns:

Normal daca faci intindere trebuie sa iei o pauza... eu iti zic sa stai cateva zile fara sa fortezi, sa nu alergi, sa joci fotbal etc. ca iti va trece sa vezi!

| RaiN47 a răspuns:

NU il forta fai miscari lente si scurte.
Sau daca nu merge asa ti-as recomanda doctorul

| d4ea a răspuns:

Nu e bine sa fortezi.e bine sa iei niste calciu lactic.te lasa durerea si le previi pe celelalte.

| ionutzgadja18 a răspuns:

Nu forta nimic. eu am avut intinderi si daca le fortezi o sa fie din ce in ce mai dureroase. Pune niste gheata dar in reprize sa nu te afecteze, pune gheata cam 5 minute...lasa putin...si nu forta. Daca nu te va durea din ce in ce mai tare si va trebui sa mergi la doctor.Sau ia-ti un Bengay si cu masaj trece, dar las-o sa se vindece complet!

| FrumusikaPop a răspuns:

Da dar foarte putin, dar as zice sa iti chemi medicul

| NeymarxD a răspuns:

Eu zic sa nu fortezi doar fa miscari cu piciorul si pune pe cineva sa iti maseze piciorul si sa te dea cu crema nu mai stiu cum se numea dar era ceva cu Diavol intreaba la farmacie ca acea crema te va ajta foarte mult happy si fa miscare happy dar nu exagerat, lent (Funda? )